K Belgesi Nasıl Alınır ? K Belgesi Nereden Alınır ? – 2019

Taşımacılık için gerekli olan K Belgesi nasıl alınır sorusunun yanıtını sizin için hazırladığımız aşağıdaki içerikten inceleyebilirsiniz. K belgesi e-devletten alınabiliyor. Yük taşıması yapan araçlarda zorunlu olan K belgesi için artık 15 gün beklemeye gerek yok. Yük taşımacılığı yapan kamyon, kamyonet, tanker ve çekici gibi araçlar için zorunlu olan K belgesi edevlet üzerinden açılan yeni hizmet ile artık daha kolay alınabiliyor. K yetki belgesinin e-devlet sistemi üzerinden alınabilmesi ile hiçbir yere gitmeden yol masrafı ve zaman kaybı yaşamadan online bir şekilde 5 dakikada başvuru yapılabilecek. İşlemlerin e-devlet sistemi ile gerçekleştirildiğinde talep eden kişilerden önceden talep edilen evrakların birçoğu talep edilmeyerek online olarak kontrol edilecek. Yeni başvuruların dışında mevcut K belgelerinin yenileme işlemleri de yine e-devlet de açılan bu hizmet ile yapılabiliyor. Bu yeni hizmet sayesinde K belgesi için başvuran kişiler zaman ve masraflarından tasarruf ederken işlemleri yürüten personellerin de iş yoğunluğu azalmış oldu.
K Belgesi

Sözleşmeli taşıtlarda noter’e gitmeye gerek yok.

Firmaların sözleşmeli olarak aldıkları taşıtları noter masrafı ödemeden sadece taşıtın gerçek sahibinin e-devlet üzerinden vereceği muvafakati ile taşıtı kendi yetki belgesine ilave edebiliyorlar. Taleplerinizi e-devlet de yer alan “ulaştırma ve altyapı bakanlığı” hizmetlerinin altında yer alan “Yetki Belgesi ilk Başvuru / Yenileme” bölümünden yapabilirsiniz.  

K Yetki Belgesi Nedir?

K belgesi yurt içinde eşya ve yük taşımacılığı yapacak olan şahıs ve firmaların sahip olması gereken bir belgedir. K belgesi yapılacak olan taşımanın şekline ve yapısına göre K1, K2, K3 olmak üzere üçe ayrılır.  

K1 Yetki Belgesi Nedir?

K1 yetki belgesi sadece şehir içinde ticari amaç ile kamyonetler ile yük ve eşya taşımacılığı yapacak olan şahıs ve firmalara verilen belgedir. Şahıs ve firmalar için ayrı ayrı şartları bulunmaktadır. Şahıslar için maksimum 25 ton taşıma kapasitesi uygulanırken bu oran firmalar için 75 ton olarak belirlenmiştir.  

K2 Yetki Belgesi Nedir?

K2 yetki belgesi sadece kendi iş konusu ile ilgili ticari amaçlı olmayan taşımacılık için gereken belgedir. 3,5 Ton altı kamyonetler ile kendi eşyasını veya işi için gerekli olan alet, teçhizat gibi malzemelerin taşınması için gerekli olan belgedir. Günümüzde servis ve montaj hizmetlerini veren firmaların kullanmakta olduğu belgedir.  

K3 Yetki Belgesi Nedir?

K3 yetki belgesi özelikle nakliye şirketleri gibi ticari amaçla ev ve işyeri eşyası taşımacılığı yapanlara verilen belgedir.   Bağlantılar K Belgesi Nasıl Alınır? K Belgesi Nedir? K Yetki Belgesi Nasıl Alınır?

Oto Ekspertiz Açmak İçin Gerekli Evrakları İnceleyiniz.

 

2 thoughts on “K Belgesi Nasıl Alınır ? K Belgesi Nereden Alınır ? – 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website